Jesteś tutaj: Start Aktualności Aktualności 2016 Polska kolejny raz najlepsza!
rozmiar tekstu

Polska kolejny raz najlepsza!

bornos-2016-k

Po raz czwarty z rzędu polska drużyna zdobywa złoto na dużej imprezie paralotniowej. Slalomowe drużynowe mistrzostwo Europy podkreślone zostało także sukcesami indywidualnymi.

Wojtek Bógdał na Snake'u był o włos od złota w kategorii wózków (zabrakło 0,022 sekundy), zdobył także srebro w konkurencjach ze startu nożnego. Tuż za nim w PF1 na podium stanął Bartosz Nowicki (Snake).

Drugie miejsce zajęła polska sztafeta w składzie Bartosz Nowicki, Wojciech Bógdał, Piotr Ficek i Krzysztof Romicki. W zwycięskiej klasyfikacji narodowej skład drużyny uzupełnili Paweł Kozarzewski, Szymon Winkler i Marcin Bernat. Nad całością czuwał trener Adam Paska.

Warto zauważyć bardzo dobry wynik Maire Liepman ('nasza' dziewczyna w drużynie Francji) na Snake XX, która zajmując 12-te miejsce wśród mężczyzn może być z siebie naprawdę dumna.

Nasze Snejki były najchętniej wybieranymi przez pilotów skzydłami - naliczyliśmy ich 20 w 28 osobowej stawce zawodników PF1. Dziękujemy!

Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Europy (II EPSC) odbywały się w Hiszpanii w miejscowości Bornos. Wszystkie konkurencje rozgrywano między pylonami ustawionymi na wodzie, co znacząco wpływało na styl latania pilotów i oczywiście na bezpieczeństwo (oprócz kilku wodowań nikomu nic się nie stało). Wygląda że taka formuła zagości w zawodach slalomowych na dobre.

W galerii umieściliśmy kilka zdjęć Pawła Kozarzewskiego i Krzysztofa Romickiego, ale zapraszamy do zjrzenia na ich facebookowe profile: