Jesteś tutaj: Start Aktualności Aktualności 2016 WMC 2016
rozmiar tekstu

WMC 2016

wmc-2016-medal-k

W Paramotorowych Mistrzostwach Świata nasze skrzydła pomogły pilotom zdobyć kilka medali, w tym trzy złote indywidualnie: Marie MATEOS w klasyfikacji PF1 kobiet (Hadron XX 18), Fabrice i Christelle BREUZARD w PF2 (Hadron Duo 34), oraz Lubomir ZAVORKA i Daniel TROCHTA w PL2 (Hadron Cabrio 34). Także złoty polski team PL1 używał wyłącznie naszych Snake'ów.

Ale to nie jedyne medale zdobyte przez pilotów latających na skrzydłach Dudek Paragliders. W najbardziej popularnej klasie PF1 (46 startujących zawodników) Julien BARBIER (Hadron XX 18) zdobył srebrny medal. W kobiecej klasyfikacje PF1f brązowy medal zdobywa ledwie 13-letnia pilotka z Tajlandii Janejira CHUI-NOEI (Snake 16). Również brąz w klasie PF2 wygrali Yann LEUDIERE i Agathe FERNANDEZ (Hadron Duo 34) dzielnie walcząc do samego końca pomimo skręcenia kostki. Debiutujący w klasie PL2 Jeremy PENONE & Jean Philippe VIALLE (Hadron Cabrio 34) również zdobyli brązowe medale.

Gratulujemy też polskiej Kadrze, której jesteśmy sponsorem... łącznie zdobyliśmy 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe. Załoga PL1 w składzie: Wojciech BÓGDAŁ, Piotr GEŁO, Wojciech PANAS i Krzysztof ROMICKI obroniła tytuł mistrzów świata. Wojtek BÓGDAŁ (Snake XX 18) zdobył w tej kategorii brąz. W kategorii PL2 (wózki 2-osobowe) Ada i Andrzej MALKUSZ zdobyli srebrny medal indywidualnie, podobnie jak cała drużyna PL2. W kategorii narodowościowej zajęliśmy 3 miejsce.

9 z 15 zawodników z pierwszych trójek wszystkich kategorii to 'dudkowcy'. Dziękujemy i gratulujemy. To nam daje wiele satysfakcji... ;)