Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 • slider-front-01
 • slider-front-02
 • slider-front-03
 • slider-front-04
 • slider-front-05
 • slider-front-06
 • slider-front-07
 • changer
 • changer
 • changer
 • changer
 • changer
 • changer
 • changer
Jesteś tutaj: Start
rozmiar tekstu

Jeremy Penone wygrywa Icarobatix

środa, 28 września 2016

icarobatix-2016-podium-k

Jeremy Penone na Snake'u był najszybszy na zawodach Parabatix rozgrywanych podczas tegorocznej edycji Pucharu Ikara we Francji.

Więcej…

Zapraszamy na Coupe Icare 2016

wtorek, 20 września 2016

coupe-icare-2016-kNajwiększy paralotniowy festiwal Coupe Icare odbędzie się w dniach 22-25 września we Francji, w St Hillaire. Zapraszamy na stoisko ekipy Dudek France, znajdujące się w alei C.

Więcej…

Report'air - esencja samostateczności

poniedziałek, 19 września 2016

reportair-kEwolucja skrzydeł samostatecznych wydaje się zataczać właśnie pewne koło.
Historia powszechnego wykorzystania paralotni samostatecznych w lataniu napędowym rozpoczęła się około 15 lat temu wraz z pojawieniem się Trapera/Actiona, a potem Reactiona.

Więcej…

Deski z włókna węglowego do uprzęży

środa, 07 września 2016

deska-carbon-komplet-kWytrzymałe i lekkie deski z włókna węglowego dla tych pilotów, którym szczególnie zależy na zmniejszeniu wagi uprzęży i dodatkowej ochronie. Dla uprzęży Funky i Jazz dostępne są tylko deski siedziska, do Techno i Soul mamy też deskę podnóżka. Dostępne jako dodatkowo płatna opcja przy zamówieniu lub do samodzielnej wymiany w już posiadanych uprzężach tych modeli.

WMC 2016

poniedziałek, 29 sierpnia 2016

wmc-2016-medal-k

W Paramotorowych Mistrzostwach Świata nasze skrzydła pomogły pilotom zdobyć kilka medali, w tym trzy złote indywidualnie: Marie MATEOS w klasyfikacji PF1 kobiet (Hadron XX 18), Fabrice i Christelle BREUZARD w PF2 (Hadron Duo 34), oraz Lubomir ZAVORKA i Daniel TROCHTA w PL2 (Hadron Cabrio 34). Także złoty polski team PL1 używał wyłącznie naszych Snake'ów.

Więcej…

Nowe firmowe ciuchy

środa, 24 sierpnia 2016

dudek-men-jacket-2016-blue-black-front-k

Przygotowaliśmy ograniczoną ilość egzemplarzy nowej kurtki i czapeczki. Kurtka jest lekka, hydrofobowa, oddychająca, elastyczna, o dopasowanym kroju: LINK
Od jakiegoś czasu dopytywaliście się o czapkę w stylu militarnym... oto ona: LINK

Polska kolejny raz najlepsza!

wtorek, 21 czerwca 2016

bornos-2016-k

Po raz czwarty z rzędu polska drużyna zdobywa złoto na dużej imprezie paralotniowej. Slalomowe drużynowe mistrzostwo Europy podkreślone zostało także sukcesami indywidualnymi.

Więcej…

Skrzydła w walce z kłusownikami

piątek, 10 czerwca 2016

eugene-hadron-k

Eugene Cussons jest znanym działaczem na rzecz przyrody, pisarzem, dyrektorem i ambasadorem ruchu Generation Now, a także naszym przedstawicielem w RPA. Chcielibyśmy wam przybliżyć w jaki sposób wykorzystuje paralotnie do walki z kłusownikami na terenie południowoafrykańskich rezerwatów.

Więcej…

Wzdłuż Wisły

poniedziałek, 06 czerwca 2016

vistula-2016-k

Wisła jest dla nas symbolem tak oczywistym, że czasami zapominamy, że jest ona rzeczywiście przepiękna. Trudno sobie wyobrazić, by spoglądjąc na nią z lotu ptaka nie odkrywać jej ciągle na nowo. Najlepiej bez pośpiechu...

Więcej…

Trymerami operuj symetrycznie!

wtorek, 24 maja 2016

trymery-kTrymery są podstawowym przyrządem sterowniczym. Pomimo iż zasady użytkowania trymerów są powszechnie znane, chcemy zwrócić uwagę na podstawowe reguły związane z bezpieczeństwem.

Więcej…

Nie rób spirali przy otwartych trymerach!

środa, 18 maja 2016

spirala-kWykonywanie przy otwartych trymerach manewrów generujących duże przeciążenia (spirala, dynamiczne wingovery, itp.) jest niebezpieczne!
Odpuszczenie trymerów powoduje przesunięcie środka obciążenia paralotni w stronę krawędzi natarcia.

Więcej…

Dobór wysokości podwieszenia w skrzydle wyczynowym!

środa, 18 maja 2016

podwieszenie-kNabyte doświadczenia pokazują, że zawodnicze skrzydła klasy Snake i Hadron łatwiej jest pilotować, gdy podwieszenie pilota względem taśm nośnych jest “niskie” lub “pośrednie”.
“Wysokie” podwieszenia, a w szczególności “miękkie” (tzn. bez połączenia z ramą napędu) poprzez swoją bezwładność mogą w znaczący sposób utrudniać panowanie nad zwrotnym skrzydłem, a możliwość szybkiej reakcji pilota przy dynamicznym sportowym lataniu bywa niezbędna.

Więcej…

Nieprzekraczalne limity obciążeń

poniedziałek, 16 maja 2016

snake-pararudniki-kPrzekroczenie masy startowej ponad limit podany w danych technicznych skrzydła (“Masa pilota z wyposażeniem”) zwiększa ryzyko wypadku w przypadku błędu pilota. Ryzyko jest tym większe, im mniejsza jest powierzchnia skrzydła w stosunku do masy startowej - czyli w paralotniach typu Snake XX, Hadron XX, a także Snake i Hadron 1.1.

Więcej…

Pierwsze zawody Codena Pro

wtorek, 10 maja 2016

coden-pro-stratus-k

Nie można sobie wymarzyć lepszego startu na zawodniczej ścieżce niż wygrana! Dokonał tego litewski pilot Robertas Pesliakas na zawodach Stratus Cup, zwyciężając na pachnącym jeszcze fabryką Codenie Pro 23.

Więcej…

AFS-2 w Hadronie XX - zalecenie

poniedziałek, 09 maja 2016

h-xx-kPo dokładnej analizie sytuacji związanej z systemem klap (Aerodynamical Flaps System) informujemy, że pilotom którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do zasady działania systemu AFS lub chcą zapewnić sobie większy margines bezpieczeństwa wobec mogących się pojawić błędów w obsłudze taśm nośnych Hadrona XX, stanowczo zalecamy aktualizację posiadanego AFS do wersji AFS-2.

Więcej…

Hadron XX AFS - Komunikat Bezpieczeństwa!

sobota, 30 kwietnia 2016

AFS-2-kWzywamy pilotów latających na paralotniach Hadron XX wyposażonych w Aerodynamical Flaps System do aktualizacji systemu AFS do wersji AFS-2. AFS został wprowadzony jako narzędzie do redukcji prędkości startowej. W przypadku niewłaściwego użycia systemu AFS równocześnie z odpuszczeniem trymera do prędkości maksymalnej, jego funkcjonalność jest powiązana z ryzykiem.

Więcej…

Nowy system AFS-2 w Hadronie XX

czwartek, 21 kwietnia 2016

AFS-2-kW chwili obecnej wdrożyliśmy do produkcji nowy system AFS-2, który zastępuje dotychczasowy AFS (Aerodynamical Flaps System).
AFS-2 pozwala na całkowite wyeliminowanie błędu pilota, polegającego na jednoczesnym używaniu AFS i trymerów.

Więcej…

Coden Pro

czwartek, 14 kwietnia 2016

coden-pro-kZ satysfakcją ogłaszamy pojawienie się w naszej ofercie najbardziej zaawansowanego skrzydła zawodniczego, Codena Pro!

Więcej…

Wojtek Bógdał lotnikiem roku!

wtorek, 09 lutego 2016

bogdal-nagroda-k

Po raz pierwszy w historii lotnikiem roku został wybrany motoparalotniarz - Wojtek Bógdał, kadrowicz, slalomowy Mistrz Świata i Europy 2015 w kategorii wózków, który dokonał tego na skrzydle Snake XX.

Więcej…

Rekord w Brazylii

środa, 27 stycznia 2016

brasil-record

Prawie 600 km w prawie 9 godzin. To nieoficjalny na razie rekord Ameryki południowej, Dwaj piloci z Brazylii użyli do tego wyczynu Nucleonów XX. Gratulujemy!

Więcej…
Zobacz archiwum

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać od nas najnowsze informacje?