Dudek Paragliders - Glides of Champions
0

Snake 1.2 to odświeżona wersja pierwszego modelu Snake, bazująca na jego ogromnych możliwościach, z wdrożonymi niektórymi rozwiązaniami zapożyczonymi od Snake XX. Są to przede wszystkim bardzo sprawnie działające mechanizmy taśm nośnych i efektywne metody rozkładu naprężeń czaszy, związane z najnowszymi technologiami szycia.

W dniach 21 - 24 odbywa się 44 festiwal paralotniowy Coupe Icare w St Hillaire du Touvet-Lumbin (Francja). Zapraszamy na stoisko Dudek France C10/14 D13. Do zobaczenia!

W dniach 19 - 26 sierpnia w Czechach odbyły się VI Motoparalotniowe Mistrzostwa Europy. Niestety w czwartym dniu zawodów wydarzył się tragiczny wypadek, w którym zginął młody, ambitny i lubiany przez wszystkich pilot, Mariusz Kozarzewski. Siłą rzeczy to nieszczęście położyło się cieniem na dalszym przebiegu zawodów.

XIX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski zakończyły się w niedzielę. W Rudnikach rywalizowało 31 zawodników w trzech klasach (17 pilotów w klasach jednoosobowych i 7 dwuosobowych załóg w PL2.

Michel Carnet na Nucleonie WRC 31 został po raz 13 mistrzem Wielkie Brytanii! Gratulujemy!

Wojciech Bógdał i Marcin Bernat na podium World Games we Wrocławiu!

Dudek V-king

Tak właśnie będzie się nazywał nasz pierwszy pełnowymiarowy jednowarstwowiec, nad którego prototypem obecnie pracujemy. Zastosowaliśmy w nim niespotykane dotąd w tego typu skrzydłach wsparcia V-ribs powszechnie stosowane w klasycznych paralotniach.

W klasycznych zawodach PPG rozegranych w dniach 12-16 czerwca w czeskim Breclav znakomicie poradzili sobie zawodnicy dosiadający dudkowych skrzydeł.

Nowy Optic 2 - już jest!

Przedstawiamy nowego Optica z nr 2 w nazwie. Dwa rozmiary są już po testach EN/LTF w klasie B, kolejne w trakcie. Optic 2 jest świetną propozycją dla chcących się rozwijać pilotów rekreacyjnych.

Universal 1.1 - Nowość!

Przedstawiamy odświeżoną wersję Universala, pierwszego skrzydła swobodnego EN B, które może być przekształcone w pełnokrwiste skrzydło paramotorowe (DGAC). Szczegóły na stronie Universala 1.1

Colt 2 - nowość

Nowa wersja Colta z shark nose i trzema sekcjami żyłek. To nie wszystkie zmiany - zainteresowanych zapraszamy na stronę Colta2.

Coden Pro z dłuższym speedem

Uzyskaliśmy najnowsze certyfikaty dla wszystkich trzech rozmiarów Codena Pro

Nowy zapas - Globelight

Nowa odsłona naszego zasłużonego Globe w lżejszej wersji: Globelight. Cztery wielkości obejmujące zakres wagowy od 90 do 210 kg.
Więcej na stronie produktu

Dobry czas na przeglądy

Jest zima i się mało lata... ale już za kilka miesięcy może się okazać, że pierwsze przebłyski wiosny wyciągną nas na startowisko... a wtedy dopiero zauważymy, że skrzydło powinno przejść przegląd. Zachęcamy, abyście oprócz daty zakupu paralotni zerknęli też w swe książki lotów - być może zbliżacie się do granicy nalotu, po którym konieczny jest przegląd?

Dobre wieści z Brazylii

Dotarly do nas świetne informacje z Brazylii - Felipe Dutra pobił rekord Rio z wynikiem 432 km, a Alexandre Barbosa wygrał zawody i prowadzi w rankingu... obaj piloci lecieli na Hadronach XX...

Dobre wieści z UK

Sacha Dench... zwana kobietą-łabędziem, jako pierwsza kobieta przeleciała na motoparalotni nad kanałem La Manche. Pomógł jej w tym specjalnie dla niej uszyty biały Universal...

Niestandardowe kolory bez dopłat!

Wszyscy, którym zależy na niestandardowej kolorystyce wybranego skrzydła mogą teraz zaoszczędzić 10-15% ceny na dopłacie jakiej zwykle w takich wypadkach wymagamy.

Ekipa FOTS w fabryce

Tak się złożyło, że szlak łabędzi migrujących z Syberii na zachód Europy przebiega niedaleko naszej fabryki, w której powstały skrzydła pilotów lecących za ptakami... udało się nam zaprosić ekipę Flight of the Swans na krótką wizytę w naszej fabryce.

Lot szlakiem łabędzi zbliża się do Polski

Na początku listopada ekspedycja Flight of the Swans powinna przekroczyć granicę litewsko-polską. Sacha Dench na naszym Universalu podąża szlakiem migracji łabędzi czarnodziobych, które z lęgowisk na Syberii lecą na zimowiska aż na zachód Wielkiej Brytanii.

Jeremy Penone wygrywa Icarobatix

Jeremy Penone na Snake'u był najszybszy na zawodach Parabatix rozgrywanych podczas tegorocznej edycji Pucharu Ikara we Francji.

Zapraszamy do sieci naszych dystrybutorów, którymi są doświadczeni piloci i instruktorzy - oni najlepiej pomogą wam w doborze skrzydła i akcesoriów.

Dystrybutorzy

© 2017 - Dudek Paragliders
należymy do Paraglider Manufacturers Association
projekt i wykonanie Fastlan.pl