Dudek Paragliders - Glides of Champions
0

Wojciech Bógdał i Marcin Bernat na podium World Games we Wrocławiu!

Dudek V-king

Tak właśnie będzie się nazywał nasz pierwszy pełnowymiarowy jednowarstwowiec, nad którego prototypem obecnie pracujemy. Zastosowaliśmy w nim niespotykane dotąd w tego typu skrzydłach wsparcia V-ribs powszechnie stosowane w klasycznych paralotniach.

W klasycznych zawodach PPG rozegranych w dniach 12-16 czerwca w czeskim Breclav znakomicie poradzili sobie zawodnicy dosiadający dudkowych skrzydeł.

Nowy Optic 2 - już jest!

Przedstawiamy nowego Optica z nr 2 w nazwie. Dwa rozmiary są już po testach EN/LTF w klasie B, kolejne w trakcie. Optic 2 jest świetną propozycją dla chcących się rozwijać pilotów rekreacyjnych.

Universal 1.1 - Nowość!

Przedstawiamy odświeżoną wersję Universala, pierwszego skrzydła swobodnego EN B, które może być przekształcone w pełnokrwiste skrzydło paramotorowe (DGAC). Szczegóły na stronie Universala 1.1

Colt 2 - nowość

Nowa wersja Colta z shark nose i trzema sekcjami żyłek. To nie wszystkie zmiany - zainteresowanych zapraszamy na stronę Colta2.

Coden Pro z dłuższym speedem

Uzyskaliśmy najnowsze certyfikaty dla wszystkich trzech rozmiarów Codena Pro

Nowy zapas - Globelight

Nowa odsłona naszego zasłużonego Globe w lżejszej wersji: Globelight. Cztery wielkości obejmujące zakres wagowy od 90 do 210 kg.
Więcej na stronie produktu

Dobry czas na przeglądy

Jest zima i się mało lata... ale już za kilka miesięcy może się okazać, że pierwsze przebłyski wiosny wyciągną nas na startowisko... a wtedy dopiero zauważymy, że skrzydło powinno przejść przegląd. Zachęcamy, abyście oprócz daty zakupu paralotni zerknęli też w swe książki lotów - być może zbliżacie się do granicy nalotu, po którym konieczny jest przegląd?

Dobre wieści z Brazylii

Dotarly do nas świetne informacje z Brazylii - Felipe Dutra pobił rekord Rio z wynikiem 432 km, a Alexandre Barbosa wygrał zawody i prowadzi w rankingu... obaj piloci lecieli na Hadronach XX...

Dobre wieści z UK

Sacha Dench... zwana kobietą-łabędziem, jako pierwsza kobieta przeleciała na motoparalotni nad kanałem La Manche. Pomógł jej w tym specjalnie dla niej uszyty biały Universal...

Niestandardowe kolory bez dopłat!

Wszyscy, którym zależy na niestandardowej kolorystyce wybranego skrzydła mogą teraz zaoszczędzić 10-15% ceny na dopłacie jakiej zwykle w takich wypadkach wymagamy.

Ekipa FOTS w fabryce

Tak się złożyło, że szlak łabędzi migrujących z Syberii na zachód Europy przebiega niedaleko naszej fabryki, w której powstały skrzydła pilotów lecących za ptakami... udało się nam zaprosić ekipę Flight of the Swans na krótką wizytę w naszej fabryce.

Lot szlakiem łabędzi zbliża się do Polski

Na początku listopada ekspedycja Flight of the Swans powinna przekroczyć granicę litewsko-polską. Sacha Dench na naszym Universalu podąża szlakiem migracji łabędzi czarnodziobych, które z lęgowisk na Syberii lecą na zimowiska aż na zachód Wielkiej Brytanii.

Jeremy Penone wygrywa Icarobatix

Jeremy Penone na Snake'u był najszybszy na zawodach Parabatix rozgrywanych podczas tegorocznej edycji Pucharu Ikara we Francji.

Raport'air - esencja samostateczności

Ewolucja skrzydeł samostatecznych wydaje się zataczać właśnie pewne koło.

Historia powszechnego wykorzystania paralotni samostatecznych w lataniu napędowym rozpoczęła się około 15 lat temu wraz z pojawieniem się Trapera/Actiona, a potem Reactiona.

Deski z włókna węglowego do uprzęży

Wytrzymałe i lekkie deski z włókna węglowego dla tych pilotów, którym szczególnie zależy na zmniejszeniu wagi uprzęży i dodatkowej ochronie. Dla uprzęży Funky i Jazz dostępne są tylko deski siedziska, do Techno i Soul mamy też deskę podnóżka. Dostępne jako dodatkowo płatna opcja przy zamówieniu lub do samodzielnej wymiany w już posiadanych uprzężach tych modeli.

WMC 2016

W Paramotorowych Mistrzostwach Świata nasze skrzydła pomogły pilotom zdobyć kilka medali, w tym trzy złote indywidualnie: Marie MATEOS w klasyfikacji PF1 kobiet (Hadron XX 18), Fabrice i Christelle BREUZARD w PF2 (Hadron Duo 34), oraz Lubomir ZAVORKA i Daniel TROCHTA w PL2 (Hadron Cabrio 34). Także złoty polski team PL1 używał wyłącznie naszych Snake'ów.

Nowe firmowe ciuchy

Przygotowaliśmy ograniczoną ilość egzemplarzy nowej kurtki i czapeczki. Kurtka jest lekka, hydrofobowa, oddychająca, elastyczna, o dopasowanym kroju: LINK
Od jakiegoś czasu dopytywaliście się o czapkę w stylu militarnym... oto ona: LINK

Polska kolejny raz najlepsza!

Po raz czwarty z rzędu polska drużyna zdobywa złoto na dużej imprezie paralotniowej. Slalomowe drużynowe mistrzostwo Europy podkreślone zostało także sukcesami indywidualnymi.

Zapraszamy do sieci naszych dystrybutorów, którymi są doświadczeni piloci i instruktorzy - oni najlepiej pomogą wam w doborze skrzydła i akcesoriów.

Dystrybutorzy

© 2017 - Dudek Paragliders
należymy do Paraglider Manufacturers Association
projekt i wykonanie Fastlan.pl