Dudek Paragliders - Glides of Champions
0

Wyróżnienia i nagrody otrzymane przez naszych pilotów bądź naszą firmę.

Nagroda za rozwój konstrukcji

29.06.2008

Na odbywającym się co dwa lata spotkaniu producentów i pilotów PPG we francuskim Basse-Ham Piotr Dudek wraz z Michelem Campbelem Jonesem otrzymał nagrodę za rozwój konstrukcji paralotniowych! Nagrodą tą był wykonany przez firmę Daniela Svarowskiego metalowy krzew.

Ponieważ nagroda była jedna, ustalono że będzie cyklicznie (przez pół roku) w posiadaniu każdego z nagrodzonych konstruktorów).

(jak na razie - do 24.05.2010 nie doczekaliśmy się na przekazanie nagrody przez Michela ;))

Basse Ham to niewielka miejscowość w Lotaryngii, położona w dolinie Mozeli. Co dwa lata festiwal ten przyciąga pilotów i pasjonatów motorowego latania z całego świata. Impreza stale się rozrasta i już od kilku lat jest najważniejszą w branży PPG.

Oprócz wystawy skrzydeł, napędów, wózków, silników i innych akcesoriów PPG, atrakcją była jak zwykle próba bicia rekordu świata w liczbie paramotorów latających jednocześnie w powietrzu. Próba zakończyła się sukcesem - nowy rekord to 325 paralotni. Ciekawostką jest, że do zliczania liczby zawodników przebywających w powietrzu zostały wykorzystane trzy komputery połączone za pomocą sieci bezprzeowdowej. Dwa z nich rejestrowały liczbę załóg latających, a jeden liczbę załóg lądujących.

Team Dudek Paragliders był oczywiście obecny i aktywnie uczestniczył w wydarzeniach festiwalu.

Miłym dla nas akcentem było otrzymanie przez Piotra Dudka nagrody za zasługi w rozwoju konstrukcji paralotniowych, które zmieniły jakość i podniosły bezpieczeństwo latania - szczególnie za efektywne zastosowanie profilu samostatecznego w paralotniach PPG. Nagroda ta została przyznana również dla dawnego partnera handlowego firmy Dudek Paragliders, Michela Campbela Jonesa.

Zapraszamy do sieci naszych dystrybutorów, którymi są doświadczeni piloci i instruktorzy - oni najlepiej pomogą wam w doborze skrzydła i akcesoriów.

Dystrybutorzy

© 2018 - Dudek Paragliders
należymy do Paraglider Manufacturers Association
projekt i wykonanie Fastlan.pl